Ogłoszenia

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                    28 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 

  1. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Roraty we wtorek i piątek o godzinie 1600

 

  1. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej.

 

  1. W piątek 3 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Spowiedź od godziny 1530.

 

  1. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

 

  1. Zapowiedzi przedślubne:

Dawid Ottenbreit, zam. Parafia Łążyn II.

Aleksandra Kwiatkowska, zam. Parafia Ciechocin

 

  1. Prasa Tygodnik „Idziemy”, w którym artykuły – Strach pod granicą, Podatki po nowemu, Józef, Patron cierpiących, Pójdźmy wszyscy na Roraty.

W zakrystii są do nabycia Świece Wigilijne małe po 7 zł. Duże po 17 zł, kule po 17 zł.

Od przyszłej niedzieli, przed kościołem będzie można nabyć opłatki wigilijne. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

8 . Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.