Ogłoszenia

NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY                        8 grudnia 2019

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 

  1. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o sprawowanej we wtorek i piątek naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 1600.

 

  1. Jutro adwentowy dzień skupienia i spowiedź przygotowująca do przeżycia z czystym sercem Świąt Bożego Narodzenia. Dzień skupienia poprowadzi Ksiądz Proboszcz z Brzozówki, ofiary składane na tacę w dzień spowiedzi, będą przeznaczone na budowę Plebanii w Brzozówce. Spowiedź pół godziny przed mszami o godzinie 900, 1130, 1700. Dzieci z klas IV – VIII i młodzież zapraszam na Mszę św. po południu. Chorych w domach odwiedzę w środę 11 grudnia od 900. Proszę o zgłoszenia do zakrystii.

 

  1. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia, jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

 

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 1130, będzie pomiar strojów dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.

 

  1. Prasa: Tygodnik „Idziemy”, w którym artykuły – Piękna Pani, Zamęt na Bliskim Wschodzie, Małżeństwo to fundament, Relikwie żłóbka w Betlejem. W zakrystii są jeszcze świece wigilijne. A przed Kościołem, można nabyć opłatki wigilijne. Ofiary składane z tej racji są przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania w kościele

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.