Ogłoszenia

I Niedziela Wielkiego Postu

18 luty 2018 r.

 

1.Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu pod hasłami „Nawracajcie się” i „Wierzcie w Ewangelię”. To wezwania, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Chrystusa wołać razem z Nim: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

2.Pomocą w przemianie naszego serca są nabożeństwa pasyjne, a więc odprawiana w piątek – Droga krzyżowa, a w niedzielę Gorzkie żale. Przy­gotowujmy się również do rekolekcji wielkopostnych. Tak jak już ogłaszałem, w tym roku rekolekcje wielkopostne będą przed V niedzielą Wielkiego Postu 16, 17, 18 marca, spowiedź 17 marca w sobotę przed mszami o godzinie 900, 1130, 1700.

3. Papież Franciszek zaapelował, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie. W łączności z papieżem ks. bp Wiesław Mering zachęca do podjęcia tej Inicjatywy podczas Mszy św. poprzez włączenie do modlitwy powszechnej Specjalnego wezwania w tej intencji, jak też stosowne nabożeństwo czy Modlitwę w intencji pokoju po Mszy św. tego dnia sprawowanej.

4.Prasa: Tygodnik „Idziemy”, w którym artykuły: Polska- Kolonia Bankowa, Ambasada RP w kontakcie z Papieżem, Pod niemieckim butem.