Ogłoszenia

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                                 4 grudnia 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi.

 

  1. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. 20

 

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy Kościół na Wschodzie.

 

  1. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku.

 

  1. Zaś w czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W naszej parafii dzień spowiedzi adwentowej. Msze św. o godzinie 900, 1130, 1700 i okazja do spowiedzi przed każdą mszą świętą

 

  1. Przed Kościołem można nabyć opłatki wigilijne. A w zakrystii Świece Wigilijne małe po 10 zł duże, po 20 zł.

 

  1. Prasa: Tygodnik „Idziemy”, w którym artykuły – Energia z atomu, Wielka Polska, Codzienność w ciszy. Ciało jako otwarta granica.