Ogłoszenia

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                      29 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Ksiądz Biskup Ordynariusz kieruje do wszystkich apel o modlitwę o powrót do zdrowia Księdza Biskupa Stanisława Gębickiego, który zarażony koronawirusem przebywa w szpitalu. Ufamy, że nasza modlitwa przyczyni się do szybkiego powrotu do zdrowia Księdza Biskupa.

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

 

  1. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Msza Święta Roratnia we wtorek i sobotę.

 

  1. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Szczególną okazją będzie adwentowy dzień spowiedzi 8 grudnia przed mszami o godzinie 900, 1130, 1600. Nie będzie księży z Dekanatu, będę spowiadał sam.

 

  1. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej.

 

  1. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. Spowidź od godziny 1530. W sobotę Pierwsza Sobota miesiąca.

 

  1. W tym tygodniu poświęciłem Opłatki na stół Wigilijny. Można je nabyć przed Kościołem. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. W zakrystii można nabyć Świece Wigilijne po 5 zł mała, 15 zł Duża.

 

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Elżbietę Brzustewicz-Szefler, l.59, zam. Łążyn II, i Zofię Jabłońską l.89, zam. Łążyn II, Wieczny odpoczynek……………………….

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

 

  1. Prasa: Tygodnik „Idziemy”, w którym artykuły – Głos na pustyni, Jezus traci poparcie, Rekolekcje z Jasnej Góry, Białoruska awaria, a tekze płyta CD Oddanie 33, 33-dniowe Ogólnopolskie Rekolekcje.