Ogłoszenia

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  26 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

 

  1. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

 

  1. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo różańcowe po Mszy świętej o godzinie 1700.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca 1 października, spowiedź od godziny 1630.

 

  1. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

 

  1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 1700 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy + Katarzynę Jankowską l. 60, zam. Toruń. Wieczny odpoczynek…………

 

  1. Prasa: Tygodnik „Idziemy”, w którym artykuły – Spotkanie ze Słowem, Norwid o modlitwie, Stulecie Księży Michaelitów, Czarne Chmury nad Bidenem, Budowa w pandemii relacja z poświęcenia świątyni w Obrowie.

W zakrystii są do nabycia Kalendarz Rolników – 30 zł, Kalendarze ścienne: Z papieżem Franciszkiem i Janem Pawłem II po 5 zł, większe po 7 zł, Madonny, Z ziołami, Wieńce dożynkowe, Dla dzieci, Krajobrazy polskie, Polska kuchnia z przepisami po 7 zł.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.