Ogłoszenia

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          14 sierpnia 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.

 

  1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku.

 

  1. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Jutrzejsze ofiary składane na tacę, są przeznaczone na Katedrę we Włocławku.

 

  1. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie.

 

  1. Niniejszym informuję, że tegoroczne Gminne Dziękczynienie za tegoroczne Plony, odbędzie się w Łążynie 4 września. Msza święta Dziękczynna, będzie sprawowana w Kościele Parafialnym o godzinie 1300, zostaną poświęcone wieńce i chleby dożynkowe, a po zakończonej mszy św. przejście w korowodzie dożynkowym na plac przed szkołą.

 

  1. Informuję także, że uległ zmianie termin Bierzmowania. Bierzmowanie odbędzie się w środę 14 września 2022 r. o godzinie 1700.

 

  1. Prasa: Tygodnik „Idziemy”, w którym artykuły – Bezcenne Bezpieczeństwo, Zapomniany sojusz, Testament miłosierdzia, Co oznacza Wniebowzięcie.