Ogłoszenia

XXI Niedziela Zwykła

25 sierpnia 2019 r.

 

1.Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus głosił zba­wienie dla wszystkich ludzi i każdy człowiek może je osiągnąć. Jedyną jednak drogą do Ojca jest sam Jezus Chrystus, który przez swoją śmierć i zmartwychwstanie wprowadza nas do domu Ojca.

2.Przy okazji kończących się wakacji warto zadać sobie pytanie, czy ten dany nam przez Boga czas wykorzystaliśmy dla naszego zbawienia? Aby z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny, okazja do spowiedzi każdego dnia, pół godziny przed mszą świętą.

3.W tym tygodniu w poniedziałek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; a poza tym w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Monikę, w środę – św. Augustyna; w czwartek – św. Jana Chrzciciela.

4.Dziękuję za kwiaty do kościoła Pani Sołtys, Radzie sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich z Łążyna i w ich imieniu, po zakończonej mszy świętej zapraszam na słodki poczęstunek Remizy w Łążynie.

5.Prasa: Tygodnik „Idziemy”, w którym artykuły: O Pani Częstochowska, Religia w szkole, Apel do prezydenta Rzeczpospolitej, Piję, i co mi zrobicie.