Ogłoszenia

XXVIII Niedziela Zwykła

15 października 2017 r.

 

1.Uczta jest najczęściej używanym obrazem dla przedstawienia chwały zbawionych. Przez chrzest wszyscy jesteśmy na nią powołani, jednak nie wszy­scy to powołanie wybierają i według niego żyją. Zadajmy sobie dziś pytanie: czy naszym życiem potwierdzamy swoje zaproszenie na ucztę zbawionych?

2.Obchodząc w tym roku 100. Rocznicę objawień fatimskich, pamiętajmy, że Najświętsza Maryja Panna ukazała człowiekowi pomoc w osiągnięciu zbawienia, a jest nią różaniec. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać tę modlitwę, albo wspólnotowo w naszym kościele parafialnym, albo indywi­dualnie w naszych domach.

3.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jadwigę Śląską, we wtorek – Św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę – św. Łukasza, patrona służby zdrowia, w piątek – św. Jana Kantego, w sobotę – bł. Jakuba Strzemię

4.Prasa: Tygodnik – Idziemy, w którym artykuły: Kard. Grocholewski:, Jaka modlitwa, Rycerze od wieku, Papież w klasterze. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne z papieżem, z wieńcami dożynkowymi, z Matką Bożą. Jest też Kalendarz Rolników 2018 – wydanie książkowe po 26 zł.